UWAGA! Dołącz do nowej grupy Kielce - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

III Festiwal Piłki Kobiecej w Kielcach przyciągnął wielu entuzjastów sportu


W Kielcach odbył się III Festiwal Piłki Kobiecej, który wzbudził duże zainteresowanie wśród lokalnej społeczności. Impreza nosiła nazwę „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” i przyciągnęła uczestników oraz kibiców. W ramach festiwalu zorganizowano wiele emocjonujących rozgrywek, a także historyczny mecz, w którym zagrały mamy sportowców. Wydarzenie było okazją do promocji piłki nożnej wśród kobiet oraz do integracji różnych środowisk.

W rywalizacji o Puchar prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosława Malinowskiego, wzięły udział drużyny z różnych miejscowości. W kategorii orlik zagrały zespoły takie jak Orlęta Kielce, Hetmanki Włoszczowa, Wisła Sandomierz, Orlik Klimontów, KSP Kielce, Spartakus Daleszyce, Łysica Bodzentyn oraz Wicher Miedziana Góra. Chociaż nie prowadzono klasyfikacji, każda z drużyn mogła liczyć na wartościowe nagrody, wręczane przez wiceprezydenta Kielc, Tomasza Porębskiego.

Na boisku przy ulicy Ściegiennego, obok Exbud Areny, zorganizowano również historyczny mecz, w którym rywalizowały mamy zawodniczek. W spotkaniu wzięło udział pięć drużyn: KSP Kielce, Piątka Skarżysko-Kamienna, Hetmanki Włoszczowa, Orlęta Kielce oraz Spartakus Daleszyce. Nagrody za ich występy przyznawane były przez Michała Gęburę, byłego reprezentanta Polski. Festiwal zorganizowali Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, Wydział Piłkarstwa Kobiecego oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Wydarzenie dobitnie pokazało, jak ważna jest piłka nożna kobiet w naszym regionie.

Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach


Oceń: III Festiwal Piłki Kobiecej w Kielcach przyciągnął wielu entuzjastów sportu

Średnia ocena:4.51 Liczba ocen:17


Zobacz Także